Frozen çeşitleri nelerdir

Bu Diyar Hepimizin

Dondurulmuş içecekler (frozen) çeşitli tatlar ve sunumlarla hazırlanabilir. İşte popüler frozen içecek türlerinden bazıları:

  1. Frozen Margarita: Tequila, lime suyu, triple sec ve ezilmiş buz ile yapılan ve genellikle tuzlu kenarlı bardakta servis edilen bir kokteyl.

  2. Frozen Daiquiri: Rom, lime suyu ve şekerle hazırlanan bu içecek, çilek, mango, ananas gibi çeşitli meyvelerle tatlandırılabilir.

  3. Frozen Pina Colada: Rom, hindistancevizi kreması ve ananas suyu karışımı ile yapılan tropikal bir içecek.

  4. Frozen Coffee: Soğuk kahve, süt, şeker ve buz karışımı ile yapılan kahveli bir içecek. Frappe veya mocha gibi çeşitleri de bulunur.

  5. Frozen Lemonade: Limon suyu, şeker ve ezilmiş buz ile yapılan ferahlatıcı bir içecek. Meyve tatları eklenerek çeşitlendirilebilir.

  6. Frozen Smoothie: Meyve, yoğurt, süt veya meyve suyu ve buz ile yapılan besleyici bir içecek. Çilek, muz, mango, ananas gibi birçok meyve kullanılarak hazırlanabilir.

  7. Frozen Yogurt: Yoğurt, meyve ve buz karışımı ile yapılan sağlıklı bir içecek.

  8. Frozen Sangria: Şarap, meyve suyu ve meyvelerle hazırlanan klasik sangrianın dondurulmuş versiyonu.

  9. Frozen Mojito: Rom, lime suyu, nane ve soda ile yapılan mojitonun dondurulmuş hali. Buz eklenerek yapılır ve nane yaprakları ile süslenir.

  10. Frozen Hot Chocolate: Çikolata, süt ve buz karışımı ile yapılan ve sıcak çikolatanın soğuk versiyonu olan bir içecek.

Bu frozen içecekler, yaz aylarında serinlemek ve farklı tatlar denemek isteyenler için harika seçeneklerdir.

Konumumuz

Barbaros Caddesi Tepe Mahallesi No:119 Yat Limanı, 48700 Marmaris/Muğla

Açılış Kapanış

Hergün 08:00 - 01:00

İletişim

P: +90 (0252) 412 13 23 E: info@kahvediyarimarmaris.com